Menu serwisu
Strona Główna
Akademia zdrowia
Pływanie
Halowa PN
Obiekty
Cenniki
Galeria
Dojazd
Kontakt
Linki
Podkarpacki Okręgowy ZTS
Szkolny Związek Sportowy
Ośrodek Kultury N.Sarzyna
Aquarius - Nurkowanie
Nasz Orlik - 2012
SKGK - Przygoda
Nowa Sarzyna
Świat Muzyki
Sarzyna. info
Green Velo
MZKS Unia
PUKS Arka
Biblioteka
NSNet
Lider
Facebook
Miejsce Przyjazne Rowerzystom
BIP
Drukuj
                     Nauka i doskonalenie pływania w szkółce MOSiR-u w Nowej Sarzynie   
      Szkółka pływacka działa  przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie od grudnia 2004 r. Podstawowym zadaniem działalności szkółki jest realizowanie programów nauki  pływania dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz organizowanie dla starszych grup zajęć doskonalenia pływania z uwzględnieniem technik sportowych. Zajęcia szkoleniowe prowadzą instruktorzy pływania  Dariusz Jaromin,Tomasz Pudełkiewicz, Arkadiusz Janik, Tomasz Zieliński, Leszek Grab. Dzieci uczestniczące w prowadzonym przez nas wieloletnim procesie szkoleniowym uczestniczą w Pływackiej Lidze 6 Miast oraz stanowią trzon szkolnych reprezentacji startujących w wojewódzkim współzawodnictwie sportowym. W roku 2006 nawiązana została współpraca ze szkołą sportową z miasta Dolyna (Ukraina), która zaowocowała kilkukrotną wymianą grup dzieci i młodzieży oraz udziałem  naszych podopiecznych w międzynarodowych zawodach pływackich. Nasza dotychczasowa działalność pozwoliła na zbudowania potencjału organizacyjnego i  kadrowego umożliwiającego utworzenie w Nowej Sarzynie młodzieżowej sekcji pływackiej.
Warto wiedzieć że:
   Pływanie to  stosunkowo tania  forma aktywności fizycznej o wyjątkowo dobroczynnym wpływie na nasze zdrowie. Poprawia sylwetkę, stan układu krążenia i układu oddechowego, oraz relaksuje i odpręża. Pływanie jest sportem dla każdego, niezależnie od wieku, a wzrost jego popularności  idzie w parze z łatwiejszym dostępem do pływalni i propagowanym przez media i środowiska medyczne zdrowym stylem życia.

Kursy  Nauki  Pływania dla dzieci 

poziom 0  - elementarne nauczanie pływania 

a. ćwiczenia oswajające z wodą
b. ćwiczenia oddechowe
c. leżenie na wodzie, poślizgi na piersiach i grzbiecie
d. nauka pracy nóg do kraula i grzbietu
e. oswajanie z głęboką wodą poprzez:
    - pływanie z deską, nogi do kraula
    - pływanie z deską, nogi do stylu grzbietowego
    - skoki do wody na nogi
f. gry i zabawy w wodzie  

poziom I - nauka pływania stylem grzbietowym 

a. nauka pływania stylem grzbietowym
   - praca rąk
   - łączenie pracy rąk i nóg
   - koordynacja pracy nóg i rąk z oddechem
b. elementarne pływanie stylem grzbietowym
c. doskonalenie pływania nóg do kraula
   - nauka prawidłowego oddechu w pływaniu kraulem
d. skoki na nogi do wody
e. wślizgi na główkę do wody 

poziom II - nauka pływania kraulem 
 
a. doskonalenie pływania stylem grzbietowym
b. nauka pływania kraulem  
   - ćwiczenia doskonalące pracę nóg
   - nauka pracy rąk
   - łącznie pracy rąk i nóg
 - koordynacja pracy nóg i rąk z oddechem
   - pływanie elementarne całym stylem
c. skoki do wody
d. nauka skoku startowego do wody
e. pływanie coraz dłuższych odcinków 
 
poziom III  - nauka pływania stylem klasycznym 
 
a. doskonalenie pływania stylem grzbietowym i kraulem
b. nauka pływania stylem klasycznym
   - ćwiczenia ruchów do stylu klasycznego na lądzie
   - nauka pracy nóg do stylu klasycznego w wodzie
   - nauka oddechu do stylu klasycznego
   - nauka pracy rąk do stylu klasycznego
   - łączenie pracy rąk i nóg w stylu klasycznym
   - koordynacja pracy rąk, nóg i oddechu w stylu klasycznym
   - pływanie elementarne całym stylem
c. skoki do wody
d. pokonywanie coraz dłuższych odcinków
e. eliminowanie błędów 

poziom IV - nauka pływania stylem motylkowym - delfinem 
 
a. doskonalenie pływania stylem grzbietowym, kraulem,                
   stylem klasycznym
b. nauczanie pływania stylem motylkowym
   - nauka pracy nóg
   - nauka pracy rąk
   - nauka prawidłowego oddechu
   - łączenie pracy rąk i nóg
   - koordynacja pracy rąk, nóg i oddechu w stylu motylkowym
   - pływanie elementarne stylem motylkowym
c. nauka startów do poszczególnych stylów
d. eliminowanie błędów w pływaniu poszczególnych stylów
e. pokonywanie coraz dłuższych dystansów 
 
Postępy w nauce pływania zależą od tempa rozwoju osobniczego dziecka, 
jego aktywności w procesie szkolenia, oraz częstotliwości  zajęć. 
                                                
  Archiwum                                           
                                                       Szkółka pływacka 2014
                        Tabele wynikowe rekordów życiowch zawodników szkółki pływackiej:
lp .

    imię i nazwisko

rocznik kraul 100m kraul 50m  grzb 100m

grzb 50m 

1 Patrycja Paszek    2001   1:25.00     35,01    
2 Aleksandra Gilarska    2001   1:29'07
    39,02 1:46'25        50,68
3 Klaudia Dubiel    2001   1:23'56      37,32 1:30,03        42,49
5 Fabian Makowiecki    2001   1:19'50
    32,46           45,41
6 Oskar Latuszkiewicz    2002      1:01,50        
7 Marek Bigas    2002   2:15'33
    53,37           55,46   
8 Karol Gut    2002   1:53'31
 
44,33    
9 Jakub Karwacki    2002       47,74    
10 Oliwia Paszek    2002       40,22    
11 Sara Wysocka    2003   1:37'30
    41,26         50,04
12 Roksana Zawół    2003       49,96    
13 Sebastian Żurawski    2003  1:26'08         35,41         46,10
14 Bartosz Nieroda    2003       38,32         46,80
15 Filip Paszek    2003              1:06'60
16 Maciej Wittich    2004       38,18    21,26       49,95
               25m             25m
17 Wiktoria Zielińska    2005      24,40     50,19    25,60  
18 Zuzanna Szuba    2005       24,50     53,77    27,70  
19 Michał Wittich    2005        22,72     50,41    22,70       53,71
20 Bartosz Sulikowski    2005       32,19      31,15      1:11'32
21 Sara Szydło    2005       28,81    1:02'22    25,56  
22 Aleksandra Jaworska    2005        25,07  
23  Tymoteusz Chrzan    2005        30,41  
24  Maciej Węglarz    2005        31,64  
25 Natalia Dziwota    2006        35,33       25,24  
26 Hubert Zygmunt    2006        27,15  
27 Przemysław Szczęch    2006        26,60  
28

Marzena Zygmunt

   2007       36,69      28,58  
29 Piotr Sulikowski    2007        32,88  
30 Karol Jaromin    2007       39,30      33,28  
31 Mateusz Sarzyński    2007        38,55  
32 Oliwier Migdałek    2008        41,45
33 Sebastian Sroka    2008        37,25  
34 Hanna Zygmunt    2008        36,44   
35 Agnieszka Gromada    2009        58,52  

 lp. 

imię i nazwisko  rocznik        kl 25 m   kl 50 m mot 25 m 
1  Patrycja Paszek    2001 1:41'04(100m)    46,24  
2 Aleksandra Gilarska    2001      52,44  
3 Klaudia Dubiel    2001      
4 Karolina Mazurkiewicz    2001      
5 Fabian Makowiecki    2001 1:37'60(100m)    
6 Oskar Latuszkiewicz    2002      
7 Marek Bigas    2002       
8 Karol Gut    2002  2 : 09'15(100m)    59,33  
9 Oliwia Paszek    2002      51,56  
10 Sara Wysocka    2003 2:00,56(100m)    57,79  
11 Roksana Zawół    2003  1:55,52(100m)    57,22  
12 Sebastian Żurawski    2003 1:40,61(100m)    47,54  
13 Bartosz Nieroda    2003      
14 Filip Paszek     2003      
15 Maciej Wittich     2004       53,16  
16 Wiktoria Zielińska    2005       29,61     57,55  
17 Zuzanna Szuba    2005       32,05    
18 Michał Wittich    2005      
19 Bartosz Sulikowski    2005      
20 Sara Szydło    2005      
21 Tymoteusz Chrzan    2005     1:05,46  
22 Natalia Dziwota    2006      
23 Hubert Zygmunt    2006      
24 Jakub Wiatr    2006      
25

Marzena Zygmunt

   2007      
26 Piotr Sulikowski    2007      
27 Sebastian Sroka    2008      
czas 00:00 - najlepszy w danym roczniku i podziale chłopcy lub dziewczęta
Szkółka pływacka 2008
Tabela wynikowa 25m  
 Lp Nazwisko i Imię  rocznik Kraul
 
25m 
Kraul
  50m 
Grzbiet
  25m 
Grzbiet
  50m 
 1  Herdyna Ola  1995     0:37.41    
 2  Makowiecka Daria  1995  0:19.93  0:37.41 0:25.80 0:53.29
 3  Zybura Wenesa  1996  0:19.18 0:40.41 0:23.12 0:50.76
 4  Adamiak Wojtek  1996  0:21.10 0:44.69    
 5  Hapel Mateusz  1996   0:36.42    
 6  Kida Magdalena  1996    0:56.66    
 7  Michna Mateusz  1996  0:21.50   0:29.71  
 8  Potaczała Daniel  1996  0:19.10 0:41.40 0:24.85 0:55.98
 9  Strojek Karol  1996 0:18.16 0:37.48 0:21.78 0:49.20
 10  Żuraw Marcin  1996    0:37.68    
 11  Smycz Gabrysia  1997    0:42.55    
 12  Kida Aleksandra  1998         
 13  Makowiecki Natan  1998 0:18.91 0:38.81 0:23.59  
 14  Nietrzeba Anita  1998 0:20.21 0:41.21 0:24.60  
 15  Pytel Jagoda  1998        
 16 WłodarczykGabrysia  1998 0:34.30   0:32.36  
 17  Stachula Natalia      1:03.32    
 18  Kozyra Andżelika  1999 0:24.36 0:53.58  0:28.87 1:04.27
 19  Boroń Klaudia  2000 0:31.24 0:47.97 0:26.75 0:57.15
 20  Jakubowska Ula  2000      0:27.54  
 21  Kulec Gabrysia  2000   0:58.34  0:22.56  
 22  Nietrzeba Wiktor  2000      0:29.43  
 23  Makowiecki Fabian  2001 0:32.37   0:22.48  






































 Lp Nazwisko i Imię Klasyczny
 
25m 
Klasyczny
  50m 
Motylek
  25m 
Motylek
  50m 
 1  Herdyna Aleksandra 0,22,08  0,47,38    
 2  Makowiecka Daria 0,26,02  0,58,66    
 3  Zybura Wenesa 0,25,67  0,57,00    
 4  Adamiak Wojtek    0,57,20  0,26,64  0,56,36
 5  Hapel Mateusz        0,40,69
 6  Kida Magdalena        
 7  Michna Mateusz        
 8  Potaczała Daniel 0,30,10  0,59,95    
 9  Strojek Karol 0,24,15      
 10  Żuraw Marcin    0,59,08    
 11  Kida Aleksandra        
 12  Makowiecki Natan 0,28,67      
 13  Nietrzeba Anita 0,26,14      
 14  Pytel Jagoda        
 15  Smycz Gabrysia        
 16  Włodarczyk Gabrysia        
 17  Stachula Natalia        
 18  Kozyra Andżelika 0,31,67 1,10,29     
 19  Boroń Klaudia 0,31,07 1,09,51     
 20  Jakubowska Ula        
 21  Kulec Gabrysia        
 22  Nietrzeba Wiktor        
 23  Makowiecki Fabian 0,51,47      






































Międzynarodowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży z miast partnerskich Powiatu Leżajskiego

W dniu 21.06.2008 r. na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie w ramach  Międzynarodowych Igrzysk dzieci i młodzieży z miast partnerskich ziemi Leżajskiej odbyły się zawody pływackie. W drużynowej rywalizacji o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna  uczestniczyło ponad 60 dziewcząt  i chłopców w wieku od 7 do 15 lat z ukraińskiej  Dolyny, Leżajska, Stalowej Woli, Sokołowa Młp. i Nowej Sarzyny. W stojącej na dobrym poziomie pływackiej rywalizacj  we wszystkich kategoriachi wiekowych można było dostrzec dzieci obdarzone sporym talentem i umiejętnościami świadczącymi  o solidnej pracy wykonanej podczas kilkuletniego treningu.
Spośród naszych reprezentantów najlepiej  zaprezentowali się Woś Monika kat. 95/96, Nietrzeba Anita  kat. 98, Boroń Klaudia kat. 1999, Kulec Gabrysia kat. 2000, oraz rodzeństwo Fabian i Natan Makowieccy w kat. 2000 i 98, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. W pokazowym wyścigu na dystansie 50m stylem dowolnym doszło do pojedynku pokoleń, w którym mlodzi  ukraińscy pływacy z rocznika 1993  rywalizowali ze swoim trenerm Igorem Matsanem (były vicemistrz Europy juniorów) i swieżo upieczonym vicemistrzem Polski Jarosławem Niedbałowskim trenerem ze Stalowej Woli.   Wyróżniający się w poszczególnych kategoriach  wiekowych zawodnicy, oraz zespoły dziewcząt i chłopców  otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, medale i upominki  ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie  oraz Starostwo Powiatowe w Leżajsku. Nagrody uczestnikom  Igrzysk wręczyli, v-ce burmistrz  Marek Chmura, członek Zarządu  Starostwa Leżajskiego Lucjan Czenczek oraz Wiktor Goschlyk reprezentujący władze Dolyny.
  Głównym celem organizowanej przez MOSiR pływackiej rywalizacji dzieci było utrwalenie współpracy ze środowiskami sportowymi z partnerskiego miasta Dolyna oraz Miast sąsiadujących z Nową Sarzyną, w których  prowdzona jest praca szkoleniowo-wychowawcza w tej dyscyplinie sportu. Po zakończeniu zawodów pływackich młodzi Ukraińcy wraz z rówieśnikami z Nowej Sarzyny przenieśli swoją rywalizację na boiska do piłki siatkowej i badmintona usytuowane nad zalewem w Ożannie, gdzie dzięki pomocy firmy ATC- Polska, obie ekipy spędziły sobotnie popołudnie.
Przed powrotem do Dolyny gościom z Ukrainy wręczone zostały książki do nauki języka polskiego przygotowane przez   nowosarzyńskie szkoły  dla  ośrodka edukacji dzieci niedowidzących i
szkoły językowej , natomiast goście przekazali nam zaproszenie  na międzynarodowe zawody organizowane  w połowie grudnia bieżacego roku przez szkołę sportową z Dolyny .


Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna

Konkurencje indywidualne dziewcząt
50 m- dow
100 m- dow
   
98



Nazwisko i imię
Klub
Czas
M.
Czas
M.
Pkt
M.
Kril Valentina
SMS Dolyna
40:44
I
1,35:18
II
18
I
Nietrzeba Anita
Nowa Sarzyna
41:31
II
1,33:47
I
18
I
Ładak Zuzanna
Delfin Leżajsk
45:33
III
1,45:58
III
12
II
Mierzwa Aneta
Motyl St  Wola
46:84
IV
1,50:35
IV
8
III
Wolańczyk Julia
ZS Sokołów Młp.
1,01:68
V
-
-
2
IV
Stachula Natalia
Nowa Sarzyna
1,03:32
VI
-
-
1
VI

97



Leśniak Luiza II
Motyl Stalowa Wola
35:90
I
1,23:05
II
18
I
Praga Aldona II
Motyl Stalowa Wola
37:46
IV
1,20.12
I
14
II
Węglarz Aleksandra
Motyl Stalowa Wola
35:94
II
1,24:43
III
14
II
Palikij Justyna
Delfin Leżajsk
37:41
III
1,28:17
IV
10
III
Progniy Khrystyna
SMS Dolyna
39:45
V
1,32:09
V
4
IV
Grabarz Andżelika
Delfin Leżajsk
39:81
VI
1,35:18
VII
1
V
Matiyiv Inna
SMS Dolyna
40:26
VII
1,34:06
VI
1
V
Paladyan Mariya
SMS Dolyna
44:28
IX
1,40:59
VIII
0

Vintoniv Maryana
SMS Dolyna
41:87
VIII
1,39:96
VII
0

Prokopyk Maryana
SMS Dolyna
44:51
X
1,48:99
IX
0


Stasiv Anastasya
SMS Dolyna
44:51
X
1,50:31
X
0


Konkurencje indywidualne chłopców
50 m-dow
100 m-dow
   
98



Nazwisko i imię
Klub
Czas
M.
Czas
M.
Pkt
M.
Makowiecki Natan
Nowa Sarzyna
39:47
I
1,34:13
I
20
I
Gorczyca Marcin
Motyl Stalowa W.
40:16
II
1,36:59
II
16
II
Koptyra Bartosz
Motyl Stalowa W.
53:46
III
2,05:34
III
12
III
Wawro Wojciech
Motyl Stalowa W.
55:68
IV
2,13:64
IV
8
IV

97



Błądek Arkadiusz II
Motyl Stalowa Wola
34:56
I
1,19:85
I
20
I
Karlik Błażej
Motyl Stalowa Wola
36:90
II
1,25:59
II
16
II
Brzóska Krzysztof
Motyl Stalowa Wola
38:21
III
1,26:34
III
12
III
Adamiak Wojtek
Nowa Sarzyna
41:62
IV
1,44:60
IV
8
IV
Koc Filip
ZS Sokołów Młp.
52:95
V
2,18:41
V
4
V
Tomaszewski Kamil
ZS Sokołów Młp.
54:88
VI
2,21:23
VI
2
VI

   nazwisko i imię       klub  50m.-dow  M-ce  100m.- zm  M-ce  Pkt  M-ce
96

i

95

Jaskier Mateusz
Motyl St Wola
31:38
I
1,26:83
II
18
I
Foryt Łukasz
Delfin Leżajsk
32:50
II
1,25:38
I
18
I
Bratishko Stepan
SMS Dolyna
32:70
III
1,28:22
IV
10
II
Lewkowycz Roman
SMS Dolyna
33:51
IV
1,27:10
III
10
II
Prokopyk Vladyslav
SMS Dolyna
33:73
V
1,31:40
VI
3
III
Hapel Mateusz
Nowa Sarzyna
36:42
VII
1,30:01
V
2
IV
Bogdan Sylwiusz
Nowa Sarzyna
35:59
VI
-
-
1
V
Strojek Karol
Nowa Sarzyna
38:99
IX
1,40:48
VII
0

Kabus Sergiy
SMS Dolyna
36:45
VIII
1,40:84
VIII
0

Potaczała Karol
Nowa Sarzyna
40:83
X
1,48:43
IX
0

Czach Jakub
 Sokołów Młp.
58:87
XI
-
-
0

Słobodzian Jakub
  Sokołów Młp.
1,04:45
XII
2,59:00
X
0


2000

i

2001

Makowiecki Fabian
MOSiR Nowa Sarzyna
22,48
           I
Nietrzeba Wiktor
MOSiR Nowa Sarzyna
29:43
II
Czaban Filip
MOSiR Nowa Sarzyna
29:89
III
Rączka Ernest
MOSiR Nowa Sarzyna
30:45
IV
Potaczała Karol
MOSiR Nowa Sarzyna
32:18
V
Miazga Piotr
MOSiR Nowa  Sarzyna
43:55
VI
Student Oskar
MOSiR Nowa Sarzyna
50:53
VII

99

Boroń Klaudia
Nowa Sarzyna
47:97
      I
Lipińska Ola
Delfin Leżajsk
48:74
II
Kozyra Andżelika
Nowa Sarzyna
50:90
III
Zak Karolina
Delfin Leżajsk
53:78
IV
Augustyn Kinga
MOSiR Nowa Sarzyna
1,09:12
V
Tomaszewska Róża
ZS Sokołów Młp.
1,12:11
VI
Miazga Natalia
MOSiR Nowa Sarzyna
1,18:54
VII

99

Marciniec Bartłomiej
Delfin Leżajsk
42:78
       I
Paul Alan
MOSiR Nowa Sarzyna
56:79
II

94

i

starsi

Krichenko Dmytro
SMS Dolyna
28:61
      I
Natsan Igor
SMS Dolyna
30:06
II
Niedbałowski J.
Motyl Stalowa Wola
31:50
III
Romanyuk Vasyl
SMS Dolyna
32:11
IV


SZTAFETY 4x50m/ 95/96/97/98
Dziewczęta
Czas
Miejsce
Motyl Stalowa Wola
2,38:74
I
MOSiR Nowa Sarzyna
2,38:86
II
Delfin Leżajsk
2,42:54
III
SMS Dolyna
2,44:21
IV
ZS Sokołów Młp.
4,42:88
V

Chłopcy
Czas
Miejsce
Motyl Stalowa Wola
2,29:46
I
SMS Dolyna
2,37:34
II
MOSiR Nowa Sarzyna
2,40:40
III
ZS Sokołów Młp.
4,39:46
IV







Pamiętaj
Korzystającym z pływalni nie wolno powodować sytuacji zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu innych osób.
Złote myśli
Pamiętaj co masz do zrobienia i zapomnij o tym czego już dokonałeś.
Harmonogramy
Kalendarz imprez
Harmonogram pływalni
Harmonogram hali sportowej
Harmonogram siłowni
Harmonogram - Orlik 2012
Basen
P1010003.JPG
Hala
IMG_0445.jpg
Rozmaitości
image051.JPG
Licznik odwiedzin
1556574 odwiedzających od lipca 2006
 

© 2006 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie // Autor: Radosław Utkała
Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License. // Design: Digital Eye Template